Aktualności

JaDANIE WSPIERANIE dla dzieci syryjskich uchodźców
  
Jak zapewnić dzieciom rutynę, a wraz z nią poczucie bezpieczeństwa? Jak pomóc im zapomnieć o traumie wojny i odbudować zburzony świat? Jak dać im możliwość powrotu do szkoły, kiedy za granicą szaleje wojna?

Julka CymbalukJulka Cymbaluk

Włącz się do akcji i pozostaw swój wkład w odbudowywanie poczucia normalności, wspierając edukację młodych Syryjczyków.

  

 

Co trzeba zrobić? Zamówić w jednej z restauracji (wykaz restauracji na stronie www.jadaniewspieranie.pl) bliskowschodni specjał – Bulgurki Julki, współtworzony przez Julię Cymbulak – laureatkę programu MasterChef Junior. Całkowity dochód ze sprzedaży dania zostanie przeznaczony na działalność Centrum Edukacyjnego w Libanie, które prowadzi Fundacja PCPM.

Ania StarmachAnia Starmach

Udział w akcji to proste połączenie „przyjemnego z pożytecznym”. Zamawiając w wybranej restauracji specjalne danie - Bulgurki Julki - można nie tylko spróbować bliskowschodnich smaków, ale przede wszystkim pomóc młodym Syryjczykom w powrocie do normalności, którą utraciliprzez wojnę – mówi Wojciech Wilk, prezes PCPM. – Środki zebrane podczas akcji – czy to poprzez zakup dania, czy bezpośrednie przelewy na konto fundacji – pozwolą nam kontynuować prowadzone zajęcia lekcyjne i kursy zawodowe, a także umożliwią powiększenie budynku szkolnego i dostosowanie go pod kątem sanitarnym, tak, by jeszcze większa liczba dzieci mogła korzystać z Centrum. Zebrane środki zostaną przeznaczone również na wyposażenie dydaktyczne klas i biblioteki, a także na zakup podręczników, zeszytów czy długopisów dla podopiecznych placówki – wymienia Wilk.

  

Liban jest krajem, który przyjął najwięcej ofiar wojny domowej w Syrii, w stosunku do ilości swoich obywateli – obecnie przebywa tam milion uchodźców. Połowa z nich to dzieci.

Magda GesslerMagda Gessler

Od 2012 roku Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) prowadzi program pomocy humanitarnej tuż przy granicy z Syrią. Oprócz gwarancji natychmiastowego wsparcia uchodźców, jakim są dopłaty do czynszu wynajmowanych przez nich pomieszczeń i pomoc medyczna, PCPM wdraża projekty długofalowe, które pozwalają przywrócić Syryjczykom utracone poczucie bezpieczeństwa.

 

Akcja trwa od 15 września do 6 grudnia 2017 r.

 

Więcej informacji wraz z listą restauracji biorących udział w akcji, dostępnych jest na stronie: www.jadaniewspieranie.pl

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

To co robicie jest piękne. Chcecie pomóc tym poszkodowanym dzieciom.
Super!!!

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
   Już jest! Książka kucharska Julii Cymbaluk!
   Następny artykuł:

   Już jest! Książka kucharska Julii Cymbaluk!

   tvnpix